Ta reda på mer om möjligheterna i Position Väst

Vi ser till att du snabbt och enkelt får den information och de kontakter du behöver. Hör av dig till oss på Position Väst-kontoret!

Ann Palmnäs, verksamhetsledare

Ann.palmnas(at)positionvast.se

0701-64 94 98

Erik Wallin, samordnare företagsetableringar

Erik.wallin(at)positionvast.se

0733-35 85 13

Kontakta oss snabbt via kontaktformuläret.

Besöksadress: Position Väst, Nohabgatan 12G, Innovatum, 461 53 Trollhättan (Se på karta)

 

Följ oss på Facebook

 

Vill du ha direktkontakt med en kommun?

Vet ni redan vilken kommun som är mest intressant föreslår vi att du tar direktkontakt med dem. Klicka på kommunens namn på kartan nedan så får du kontaktuppgifter till personer på deras näringslivsenhet.

Färgelanda

Marie Hörnlund, näringslivs- och landsbygdsutvecklare
+46 (0)528-567142
marie.hornlund@fargelanda.se

Åmål

Marianne Carlsson, näringslivsutvecklare
+46 (0)532-170 26
marianne.carlsson@amal.se

 

Vänersborg

Karolin Olsson, näringslivschef
+46 (0)521- 72 13 63
karolin.olsson@vanersborg.se

Ann Nordquist, näringslivsutvecklare
+46 (0)521-72 19 20
ann.nordquist@vanersborg.se

Jim Sandin, näringslivsutvecklare
+46 (0)521-72 19 14
jim.sandin@vanersborg.se

´Janni Umeland, kommunikation & marknadsföring
+46 (0)521- 72 22 72
janni.umeland@vanersborg.se

 

 

 

Vara

Johanna Forslund-Kullander, näringslivschef
+46 (0)512-310 88
johanna.forslund-kullander@vara.se

Uddevalla

Sophie Carling, näringslivsutvecklare, etableringssamordnare
+46 (0)522-69 61 53
sophie.carling@uddevalla.se

Clas Mellby, näringslivsutvecklare
+46 (0)522‑69 61 89
clas.mellby@uddevalla.se

Trollhättan

Dick Eriksson, näringslivschef
+46 (0)520-49 68 10
+46 (0)701-64 29 00
dick.eriksson@trollhattan.se

Anki Sandberg, Trollhättan Convention Bureau
+46 (0)520-49 62 72
+46 (0)733-48 96 74
anki.sandberg@trollhattan.se

Livio Benedetto, internationell koordinator
+46 (0)520-49 70 52
+46 (0)706-22 95 04
livio.benedetto@trollhattan.se

Tanum

Elenor Olofsson, näringslivsutvecklare
+46 (0) 525-181 09
elenor.olofsson@tanum.se

Elisabeth Jonsson, näringslivsutvecklare
+46 (0) 525-180 76
elisabeth.jonsson@tanum.se

Liselotte Broberg, kommunstyrelsens ordförande
+46 (0) 525-181 05
liselotte.broberg@tanum.se

Ulf Ericsson, kommunchef
+46 (0)525-181 19
ulf.ericsson@tanum.se

 

Strömstad

Hans Friberg, näringslivsutvecklare
+46 (0)526-191 69
+46 (0)72-145 35 20
hans.friberg@stromstad.se

Helene Evensen, utvecklingschef
+46 (0)526-191 27
helene.evensen@stromstad.se

Maria Reinholdsson, kommunchef
+46 (0)526-192 08
maria.reinholdsson@stromstad.se

Sotenäs

Tomas Larsson, näringslivsutvecklare
+46 (0)523-66 47 45
tomas.larsson@sotenas.se

 

Orust

Petra Ohldin Lampinen, näringslivsutvecklare
+46 (0)304 33 43 15
petra.o.lampinen@orust.se

Munkedal

Håkan Sundberg, kommunchef
+46 (0)524-181 65
Hakan.sundberg@munkedal.se

Åsa Karlsson, kommunstyrelsens ordförande
+46 (0)524-18167
+46 (0)702-338541
asa.karlsson@munkedal.se

Rolf Berg, politiker med ansvar för näringslivsfrågor
+46 (0)524-31111
+46 (0)706-231111
rolf.ladkas@telia.com

Mellerud

Jenni Hagman,  Näringsutvecklare
+46 (0)530-181 08
Jenni.hagman@mellerud.se

 

Lysekil

Michael Johansson, näringslivschef
+46 (0)523-61 31 50
michael.johansson@lysekil.se

Grästorp

Sofia Jessen, näringslivsutvecklare
+46 (0)514-580 76, 0732-75 06 73
sofia.jessen@grastorp.se

Essunga

Kjell Karlsson, kommunchef
+46 (0)512-570 25
kjell.karlsson@essunga.se

Dals-Ed

Annette Palmqvist, näringslivsstrateg
+46 (0)534-190 45
annette.palmqvist@dalsed.se

Agneta Johansson, kommunchef
+46 (0)534-190 04
agneta.johansson@dalsed.se

Martin Carling, kommunstyrelsens ordförande
+46 (0)534-190 03
martin.carling@dalsed.se

 

Bengtsfors

Jeanette Lindh Svanqvist
+46 (0)531-52 60 44
jeanette.lindh.svanqvist@bengtsfors.se

 

 

Åmål

Marianne Carlsson, näringslivsutvecklare
+46 (0)532-170 26
marianne.carlsson@amal.se

 

Bengtsfors

Jeanette Lindh Svanqvist
+46 (0)531-52 60 44
jeanette.lindh.svanqvist@bengtsfors.se

 

 

Dals-Ed

Annette Palmqvist, näringslivsstrateg
+46 (0)534-190 45
annette.palmqvist@dalsed.se

Agneta Johansson, kommunchef
+46 (0)534-190 04
agneta.johansson@dalsed.se

Martin Carling, kommunstyrelsens ordförande
+46 (0)534-190 03
martin.carling@dalsed.se

 

Essunga

Kjell Karlsson, kommunchef
+46 (0)512-570 25
kjell.karlsson@essunga.se

Färgelanda

Marie Hörnlund, näringslivs- och landsbygdsutvecklare
+46 (0)528-567142
marie.hornlund@fargelanda.se

Grästorp

Sofia Jessen, näringslivsutvecklare
+46 (0)514-580 76, 0732-75 06 73
sofia.jessen@grastorp.se

Lysekil

Michael Johansson, näringslivschef
+46 (0)523-61 31 50
michael.johansson@lysekil.se

Mellerud

Jenni Hagman,  Näringsutvecklare
+46 (0)530-181 08
Jenni.hagman@mellerud.se

 

Munkedal

Håkan Sundberg, kommunchef
+46 (0)524-181 65
Hakan.sundberg@munkedal.se

Åsa Karlsson, kommunstyrelsens ordförande
+46 (0)524-18167
+46 (0)702-338541
asa.karlsson@munkedal.se

Rolf Berg, politiker med ansvar för näringslivsfrågor
+46 (0)524-31111
+46 (0)706-231111
rolf.ladkas@telia.com

Orust

Petra Ohldin Lampinen, näringslivsutvecklare
+46 (0)304 33 43 15
petra.o.lampinen@orust.se

Sotenäs

Tomas Larsson, näringslivsutvecklare
+46 (0)523-66 47 45
tomas.larsson@sotenas.se

 

Strömstad

Hans Friberg, näringslivsutvecklare
+46 (0)526-191 69
+46 (0)72-145 35 20
hans.friberg@stromstad.se

Helene Evensen, utvecklingschef
+46 (0)526-191 27
helene.evensen@stromstad.se

Maria Reinholdsson, kommunchef
+46 (0)526-192 08
maria.reinholdsson@stromstad.se

Tanum

Elenor Olofsson, näringslivsutvecklare
+46 (0) 525-181 09
elenor.olofsson@tanum.se

Elisabeth Jonsson, näringslivsutvecklare
+46 (0) 525-180 76
elisabeth.jonsson@tanum.se

Liselotte Broberg, kommunstyrelsens ordförande
+46 (0) 525-181 05
liselotte.broberg@tanum.se

Ulf Ericsson, kommunchef
+46 (0)525-181 19
ulf.ericsson@tanum.se

 

Trollhättan

Dick Eriksson, näringslivschef
+46 (0)520-49 68 10
+46 (0)701-64 29 00
dick.eriksson@trollhattan.se

Anki Sandberg, Trollhättan Convention Bureau
+46 (0)520-49 62 72
+46 (0)733-48 96 74
anki.sandberg@trollhattan.se

Livio Benedetto, internationell koordinator
+46 (0)520-49 70 52
+46 (0)706-22 95 04
livio.benedetto@trollhattan.se

Uddevalla

Sophie Carling, näringslivsutvecklare, etableringssamordnare
+46 (0)522-69 61 53
sophie.carling@uddevalla.se

Clas Mellby, näringslivsutvecklare
+46 (0)522‑69 61 89
clas.mellby@uddevalla.se

Vänersborg

Karolin Olsson, näringslivschef
+46 (0)521- 72 13 63
karolin.olsson@vanersborg.se

Ann Nordquist, näringslivsutvecklare
+46 (0)521-72 19 20
ann.nordquist@vanersborg.se

Jim Sandin, näringslivsutvecklare
+46 (0)521-72 19 14
jim.sandin@vanersborg.se

´Janni Umeland, kommunikation & marknadsföring
+46 (0)521- 72 22 72
janni.umeland@vanersborg.se

 

 

 

Vara

Johanna Forslund-Kullander, näringslivschef
+46 (0)512-310 88
johanna.forslund-kullander@vara.se